Už 20 rokov staviame na pevných základoch

Píše sa rok 1996. Do predaja sa dostal prvý vyklápací mobilný telefón, princ Charles a princezná Diana oficiálne podpísali rozvodové papiere, český film Kolja vyhral Oscara, na Slovensku vznikla kapela Desmod. A v Michalovciach, v srdci Zemplína, vznikla nová stavebná spoločnosť Chemkostav. 

Od vtedy už uplynulo 20 rokov, počas ktorých vyrástlo na Slovensku vyše 150 stavieb, ktorými sa Chemkostav hrdo pýši. Už len tieto 2 čísla samé o sebe sú dôvodom na oslavu.  

Oslava výročia založenia spoločnosti sa konala posledný septembrový deň. Aj keď sa už začala jeseň, príjemný slnečný piatkový deň bol na to ako stvorený. Popoludní čakal na Michalovčanov na Námestí osloboditeľov bohatý program, ktorý moderovali Junior a Marcel. Zatancovali Folklórny súbor Zemplín a Tanečná škola Grácia. Krásne rusínske piesne odzneli vďaka Igor Kucera Emotion Group a jeho hudobného projektu „Piesne mojej matky Júlie“. Fanúšikov športu potešil rozhovor s trénerom, riaditeľom klubu a hráčkami ženského hádzanárskeho klubu Iuventa. Nechýbal samozrejme rozhovor s predstaviteľmi spoločnosti a udeľovanie Grantu „Na pevných základoch“. Na záver roztancoval námestie Peter Bič Projekt.

Tak ako býva zvykom, takáto výnimočná oslava bola nie len o zábave, ale aj o spomienkach, príbehoch a vyjadrení vďaky. Jednak zamestnancom za dlhoročné pôsobenie a ich prínosu pre spoločnosť, tak aj partnerom a dodávateľom za dlhoročnú spoluprácu. Udialo sa tak v rámci spoločného slávnostného obeda a slávnostnej večere. Počas obeda boli odovzdané pamätné medaily zamestnancom, ktorí sú s firmou od samého začiatku.

Pri tejto príležitosti vznikla kniha Staviame na pevných základoch II., ktorá bola počas večera slávnostne pokrstená. Kniha sa skladá zo spomienok pánov riaditeľov, príbehov a spomienok spolupracovníkov a vytvára prehliadku toho najvzácnejšieho z 20 ročnej histórie.

Pre lepšiu predstavu pozrite si v našej galérii ako tento deň prebiehal.