Polyfunkčný objekt Staromestská office, Veterná ulica

Objednávateľ:Delta Construction, s.r.o.
Dodávateľ:Chemkostav, a.s.
Doba výstavby:jún, 2015 - február, 2017

Základné informácie

Polyfunkčný objekt sa nachádza v rušnej časti historického centra Bratislavy. Ohraničený je Staromestskou ulicou, Veternou ulicou, objektom Najvyššieho súdu a budovou SNR. Jeho nadčasový a nevšedný dizajn pochádza z dielne Bogle Architects.

Stavba má spolu 3 podzemné a 7 nadzemných podlaží. Na podzemných podlažiach sa nachádzajú technologické miestnosti a garáže. V podzemných garážach s kontrolovaným vjazdom vzniklo spolu 139 parkovacích státí, 4 parkovacie miesta sú k dispozícii v exteriéri. Na prízemí objektu sa nachádza vstupné lobby a nájomné priestory. Zvyšné nadzemné podlažia slúžia ako lukratívne administratívne priestory. Na streche je umiestnená technológia prislúchajúca k technickému zabezpečeniu objektu. Strechy sú pochôdzne.

Výraz objektu UNIQ Staromestská vyzdvihuje celopresklenná fasáda s dominantným vertikálnym členením.   Zaoblené nárožia budovy zo strany Staromestskej ulice umožnili hladké a bezkonfliktné zapadnutie objektu do jestvujúceho prostredia. Fasádnym systémom je z väčšinovej časti  hliníková samonosná pološtrukturálna stĺpikovo-priečniková fasáda, zasklenie izolačným trojsklom v transparentných častiach a izolačným emailovaným dvojsklom v netransparentných častiach.