Spustili stavbu R- dvojky. Hotová má byť o dva roky

Zdroj: HNonline.sk
Zverejnené: 11.9.2014
Presne o dva roky, v septembri 2016, by sa mali motoristi prvý raz previesť takmer 20-kilometrovým úsekom rýchlostnej komunikácie R2 medzi Zvolenom a Kriváňom. Kým úsek medzi Kriváňom a Pstrušou začali stavať ešte vlani, etapu Zvolen - Pstruša odštartovali dnešným poklopaním základného kameňa na námestí vo Zvolene.

Výstavbu 7,8-kilometrového úseku R2 Zvolen, východ – Pstruša zrealizuje konzorcium firiem Corsán - Corvian Construcción, S.A. a Chemkostav IS, s.r.o. Michalovce, ako víťazi verejnej súťaže. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) za stavbu, na ktorej bude 92 objektov, z toho sedem mostov v celkovej dĺžke 900 metrov a jedna mimoúrovňová križovatka, zaplatí 82,3 milióna eur.

Stavba tohto úseku prinesie úľavu pre samosprávy, ktoré sú na trase. Napríklad pre Zvolenskú Slatinu a Vigľaš to bude znamenať vylúčenie tranzitnej dopravy a tiež zníženie nehodovosti a smrteľných dopravných nehôd.

Podľa generálneho riaditeľa NDS Milana Gajdoša, aktuálne sa pripravujú podklady pre výstavbu prepojenia cesty Zvolen východ - Zvolen západ. "Predpokladaný termín výstavby je niekedy v rokoch 2018 až 2019," avizoval. Ako dodal, NDS má v súčasnosti rozostavaných 13 úsekov rýchlostných ciest v celkovej dĺžke 136 km.

Poklopanie základného kameňa R2 Zvolen východ – Pstruša si môžete pozrieť na: http://m.youtube.com/watch?v=GR94vOZ5Szc