Detské Mesto povolaní

“Vzdelávanie prepojené s praxou. Ukážme deťom smer, aby videli možnosti.“

Mesto povolaní pre deti otvorilo svoje brány v Košiciach v piatok 01.12.2017.

V Košickom Auparku bude mesto povolaní otvorené do 30.10.2018. Expozícia predstavuje vybudované Detské mesto povolaní ako vzdelávací program pre deti základných škôl od 6 do 15 rokov. Autorkou expozície a predsedníčkou občianskeho združenia realizujúceho expozíciu je Ing. Marcela Kulifajová.

V rámci vzdelávacieho projektu majú deti možnosť spoznať rozmanité formy sebauplatnenia v pracovnom svete dospelých. Prostredníctvom konkrétnych povolaní sa praktickým spôsobom oboznamujú s rôznymi profesiami, ktoré jednotlivé firmy prezentujú. Deti sa učia, ako funguje reálny život a povolania v ňom, nazrú do zákulisia stredných škôl, povolaní, vyskúšajú si prácu predavača/-čky, logistu, zdravotnej sestry, kuchárky, stavbára.

Projekt je zároveň rozšírený o kariérne poradenstvo, pre deti základných škôl, o prezentáciu SOŠ a o veľa podporných podujatí ako interaktívne tematické workshopy, besedy, kreatívne dielne pre deti a rodičov. Mesto povolaní ponúka ideálnu kombináciu hry a vzdelania.

V Košickom meste povolaní sa nachádza spolu 9 domčekov povolaní. Jeden z nich, reprezentujúci stavbársku profesiu sme pripravili práve my.

Čo všetko náš Chemkostavácky domček ponúka? Hneď pri vstupe začneme tým najdôležitejším, a to bezpečnosťou pri práci na stavbe. Povieme si o bezpečnostných prvkoch a prečo ich nosíme pri pohybovaní sa po stavbe. Ďalej si ukážeme ako taká stavba vzniká, konkrétne bytový dom.  Od nápadu na stavbu na zelenej lúke, cez projekty, základy domu a výstavbu, až po pracovné činnosti vo vnútri bytov. Ukážeme čo všetko je potrebné pred tým, ako dostane spokojný majiteľ kľúče od svojho bytu. V našom domčeku však neostávame len pri teórii. Deti sa u nás môžu stať priamo murárom, tesárom, inštalatérom, podlahárom a taktiež stavbyvedúcim. Za úlohu majú postaviť dom z dostupných materiálov. Zariadenie domčeka vynikajúco dopĺňa nábytok vytvorený z materiálov spoločnosti DOKA.

Mesto povolaní je otvorené každý deň od 10:00 do 19:00. Nájdete ho na najvyššom poschodí v košickom obchodnom centre Aupark, vedľa food courtu.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Viac informácií aj na Moje mesto webstránke a na facebook-u.
 

Web developed by LINQ.